УВАГА!!! Скасовано перевірки переселенців!

УВАГА!!! Скасовано перевірки переселенців!

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2018 р. залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 червня 2017р. (Справа № 826/12123/16), яким були визнані недійсними пункти 7,8,9,13 Порядку призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання / перебування, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р № 365 та абзац 10 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 № 637.

Суд обґрунтував своє рішення тим, що ці норми не відповідають правовим актам вищої юридичної сили.

Саме цими нормами були передбачені обов'язкові перевірки органами соціального захисту населення фактичного місця проживання / перебування переселенців, і подальшого прийняття рішення про призначення соціальних виплат.

Скасовані пункти 7, 8, 9, 13 Порядку № 365 передбачали, що для призначення (поновлення) соціальних виплат, орган соціального захисту перевіряє достовірність інформації про фактичне місце проживання, вказаною переселенцем в заяві про призначення (поновлення) виплат. За результатами цієї перевірки органом соцзахисту складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, і внутрішньо переміщена особа обов'язково інформується про зобов'язання в десятиденний термін письмово повідомити структурний підрозділ соціального захисту про зміну місця свого проживання.

Таким чином, з 05 липня 2018 року у органів соціального захисту населення більше немає підстав перевіряти достовірність інформації про місце проживання переселенця, обстежувати матеріально-побутові умови, а у переселенця немає обов'язку повідомляти орган соцзахисту про зміну свого фактичного місця проживання.

Крім того, зазначеним рішенням суду, визнаний недійсний п. 13 Порядку 365, який встановлював підставу для відмови в призначенні соціальних виплат переселенцям, в разі їх відсутності за місцем фактичного проживання, вказаним в заяві про призначення виплат.

Постанова Київського апеляційного адміністративного суду набрала законної сили з дня її проголошення - 04 липня 2018 року, однак може бути оскаржена в касаційному порядку. У разі, оскарження постанови і не зупинення її дії судом касаційної інстанції, остання буде діяти до прийняття рішення Касаційним адміністративним судом.

Тобто, в період дії постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 04.07.2018г. всі перевірки переселенців органами соцзахисту будуть незаконними!

Ми будемо стежити за долею даного рішення, а Ви стежте за нашими публікаціями.