Адвокат з спадкування

Завжди пам'ятай стародавній рецепт хорошого заповіту: душевний спокій, зрілий роздум, здоровий розум і тверда пам'ять. (Равіль Алєєв).

Коли мова йде про спадщину, все сприймають спадок тільки як отримання майна - будинків, дач, машин, грошей, квартир, гаражів тощо, але мало хто знає, що спадок приймається в цілому тобто в спадок можна отримати не тільки майно, а й борги спадкодавця.

Коли потрібен адвокат у справах про спадщину?

Допомога адвоката по спадщині необхідна як при наявності спору про спадщину, так і в разі пропуску строку прийняття спадщини, а також за відсутності необхідних документів.

Адвокат у справах про спадщину  вивчить вашу ситуацію, проаналізує наявні документи, проінформує про ваші права та обов'язки, допоможе захистити права в суді.

Адвокат у справах про спадщину може надати допомогу в складанні заповіту, спадкового договору або договору довічного утримання.

Прайс на послуги:
Спадщина
Послуга Ціна (грн.)
 Консультації зі спадкового права  від 4000,00
 Підготовка позовної заяви (заперечень на позов) у справах про спадщину від 20 000,00
 Підготовка заяви про встановлення факту від 10 000,00
Ведення справи в суді першої інстанції  від 60 000,00
 Участь в одному судовому засіданні  від 5 000,00
 Складання апеляційної скарги (заперечення на апеляційну скаргу)  від 25 000,00
Участь в одному судовому засіданні в суді апеляційної інстанції (якщо справа не ведеться в повному обсязі) від 8 000,00
Ведення справи в суді апеляційної інстанції від 60 000,00
Складання касаційної скарги (заперечення на касаційну скаргу) від 40 000,00
Ведення справи в суді касаційної інстанції від 70 000,00
Ознайомлення з документами у справі 300,00/стор.
Участь в зборі доказів у справі  від 20 000,00

Адвокати у спадок нашого бюро проконсультують про:

- Процедури відкриття спадщини,

- Терміни прийняття спадщини,

- Черговість спадкування,

- Обов'язкову частку в спадщині,

- Спадкування заповітом,

- Спадкуванні за законом,

- Порядок спадкування корпоративних прав,

- Відмову від спадщини,

- Поділ спадкового майна,

- Що таке спадкування за правом представлення,

- Як оптимізувати оподаткування в разі отримання спадщини,

- Як можна зменшити обов'язкову частку в спадковому майні.

Консультацію адвоката по справах спадкування можна отримати в офісі, он-лайн по скайп, в письмовій формі по електронній пошті.

Для отримання консультації бажано мати максимальну кількість документів, що стосуються спадкоємця, спадкодавця, майна спадкодавця.

Адвокатське бюро Олени Прядко надасть правову допомогу адвоката у спадкових справах, в тому числі представництво в суді при вирішенні наступних категорій спорів, що виникають з спадщини:

· Визнання заповіту недійсним;

· Визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування;

· Відновлення строків прийняття спадщини;

· Визначення частки в спадковому майні;

· Усунення від спадкування;

· Суперечки з обов'язкової частки у спадщині;

· Встановлення фактів, що мають юридичне значення (наприклад, стану в родинних стосунках з спадкодавцем або факту спільного проживання однією сім'єю);

· По розірванню договорів довічного утримання або визнання їх недійсними;

· Надасть інші види правової допомоги адвоката у спадкових справах.

Ми можемо допомогти зібрати докази у спадковій справі, в тому числі шляхом направлення адвокатських запитів, підготуємо всі необхідні документи для звернення в суд, або заперечення на позовну заяву (для відповідачів), в разі необхідності (якщо рішення суду не відповідає очікуванням) підготуємо апеляційну або касаційну скарги.

Крім того, адвокат у спадкових справах за вашим бажанням допоможе організувати охорону спадкового майна, здачу його в оренду, здійснить юридичний супровід купівлі-продажу спадкового майна.

Наше правило - інформувати клієнта про хід справи, надавати копії підготовлених документів. Вам зовсім не обов'язково витрачати свій час в суді, досить підписати заяву, підготовлену адвокатом.

Наші клієнти нам довіряють і рекомендують іншим, тому що адвокати нашого бюро мають величезний досвід ведення справ у спадок в судах, постійний моніторинг законодавства та судової практики дозволяє надавати послуги адвоката на найвищому рівні. Крім того, наші ціни є справедливими.

 

Для оформлення спадщини потрібно зібрати ряд документів, в тому числі надати нотаріусу документи, що засвідчують особу, свідоцтво про смерть спадкодавця, документи, що підтверджують родинні стосунки з спадкодавцем, документи, що підтверджують останнє місце проживання спадкодавця, правовстановлюючі документи на майно та / або майнові права, інші документи .

Як правило, спадок оформляється у нотаріуса, якщо відсутня між спадкоємцями спір про спадщину, до нотаріуса звернулися вчасно і всі документи в порядку.

Потрібно пам'ятати про основні положення, дотримання яких допоможе отримати спадок без проблем:

- За спадщиною потрібно звертатися вчасно - не пізніше шести місяців з дня відкриття спадщини. Днем відкриття спадщини є день смерті спадкодавця або день оголошення її померлою;

- Для отримання спадщини потрібно звернутися до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. Якщо спадкоємець зареєстрований і постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, немає необхідності звертатися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини, можна звертатися відразу з заяву про видачу свідоцтва про спадщину;

- Спадкоємці за заповітом мають перевагу перед спадкоємцями за законом, тобто якщо є заповіт, то спадок отримає спадкоємець за заповітом, навіть якщо це не родич;

- Частки у спадщині є рівними, якщо спадкоємці не вирішать їх змінити;

- Спадкоємці за законом можуть змінити черговість спадкування. Для цього після відкриття спадщини укладається договір, посвідчується нотаріально;

- Спадкоємець має право відмовитися від своєї частки у спадщині на користь іншого спадкоємця;

- Малолітні, неповнолітні, непрацездатні особи мають право на обов'язкову частку у спадщині. Це означає, що навіть при наявності заповіту їм буде належати половина тієї частини, яка повинна була належати їм у разі спадкування за законом;

- Якщо заяву про вступ у спадок подано своєчасно, отримати свідоцтво про право на спадщину можна в будь-який термін;

- Якщо спадкоємець має інформацію про те, що померлий родич мав внесок в будь-якому українському банку, йому потрібно попросити нотаріуса зробити запит про відкриті банківських рахунках спадкодавця і наявності на них коштів. Якщо спадкоємець не знає назви банку, нотаріус має можливість сформувати автоматичний запит і уточнити банки, в яких були відкриті рахунки;

- В даний час приватний і державний нотаріус мають абсолютно рівні права в оформленні спадщини;

- Дуже важливо мати оригінал заповіту або хоча б знати, у якого нотаріуса він складався, в цьому випадку можна звернутися до нотаріуса і отримати дублікат.

За загальним правилом, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, якщо ж воно не відомо, то місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна (основної його частини) або в разі відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна.

Однак зараз діють особливі правила для оформлення спадщини за спадкодавцями із зони АТО і в Криму.

Так, якщо місцем останнього проживання спадкодавця була тимчасово окупована територія або населений пункт, в якому органи влади не здійснюють свої повноваження, то місцем відкриття спадщини буде місце подання першої заяви від спадкоємців. Тобто заява про прийняття спадщини можна подавати і на інших територіях України. Правда, є одне але. Для прийняття спадщини потрібно свідоцтво про смерть, яке на сьогоднішній день неможливо отримати, оскільки для отримання свідоцтва про смерть потрібно отримати довідку з лікувального закладу України, що зробити на територіях, непідконтрольних Україні, неможливо.

 
Пам'ятайте, нотаріус має право відкласти видачу свідоцтва про право на спадщину в разі необхідності витребування документів або відомостей, необхідність отримання згоди на подачу заяви на вступ в спадок спадкоємця, який пропустив строк від зацікавлених осіб.

Також в разі наявності заяви зацікавленої сторони, яка звернулася до суду з метою оскаржити факт або право, нотаріус зобов'язаний зупинити вчинення нотаріальної дії до вирішення справи в суді.

Ми розповіли Вам лише про небагатьох аспектах оформлення права на спадок.

У Вас залишилися питання, Вам потрібна допомога адвоката у спадок або просто порада? Запишіться на консультацію адвоката зі спадщини тел. +380674846442 Viber +380952943232 Whatsapp, Telegram

Також Ви можете вибрати кнопку «замовити послугу» або «замовити консультацію» в верхній частині сторінки сайту і адвокат сам зателефонує або напише Вам.