Ще трохи про авто на єврономерах

Керівник адвокатського бюро Олена Прядко дала коментар Громадському ТБ про ризики і проблеми при покупці автомобілів на єврономерах.

Пам'ятайте, купуючи такий автомобіль, не розмитнюючи його в передбаченому законом порядку і не реєструючи його в Україні ви не стаєте його повноцінним власником. Це означає, що ви не можете розпорядитися ним - продати, подарувати, передати в заставу, заповідати.

 

Всі схеми ввезення таких автомобілів, які на сьогодні використовуються в Україні, нелегальні для постійного використання резидентами України. Питання часу і бажання влади залучення користувачів таких авто до відповідальності.

До вирішення цього питання на законодавчому рівні рекомендуємо утриматися від таких «покупок», оскільки якщо саме вас зловлять і притягнуть до відповідальності, то можуть стягнути 300% несплаченої суми митних платежів.

Крім того, помилкова думка, що особи, які використовують такі авто не відповідатимуть в разі вчинення ДТП і що їх не можна буде знайти. Згідно із законом в разі ДТП відповідає той, хто був за кермом. Не дивлячись на погану діяльність правоохоронних органів, знайти особу, яка використовувала автомобіль на іноземних номерах можливо і спроба втекти в майбутньому тільки посилить відповідальність.