Адвокат по кримінальним справам

Від суми та від тюрми не зарікайся - говорить народна мудрість. І зовсім не обов'язково скоювати злочин, щоб стати підозрюваним, обвинуваченим. І чим раніше адвокат у кримінальних справах вступить в процес - тим краще, оскільки кримінальна відповідальність - найважчий вид відповідальності, адже на кону доля конкретних людей, тому наполегливо рекомендуємо перед тим, як піти на допит або дачу пояснень, укласти договір з адвокатом і піти на допит разом з ним. А ще краще - укласти договір з адвокатом і мати його номер телефону під рукою, навіть якщо він жодного разу в житті і не стане в нагоді.

 

Адвокат у кримінальних справах не допустить протиправних дій з боку органів досудового розслідування, обере правильну тактику захисту, зробить всі необхідні дії для припинення кримінального переслідування або зведе до мінімуму негативні наслідки для підзахисного.

Головне завдання адвоката - виявити всі обставини, які виправдовують або пом'якшують можливу відповідальність підзахисного.

Пам'ятайте - адвокат у кримінальних справах може надати правову допомогу не тільки особі, якій пред'явлено підозру або обвинуваченому, а й свідку. З огляду на те, що свідок несе кримінальну відповідальність за свої показання, а часто може в подальшому стати підозрюваним або обвинуваченим, участь адвоката в процесі допиту свідка не буде зайвою.

Пам'ятайте:

- підозрюваний, обвинувачений має право на спілкування з адвокатом без обмеження в часі;

- підозрюваний має право на адвоката та спілкування з ним ще до першого допиту;

- договір про правову допомогу можуть укласти родичі і навіть сторонні люди (але в цьому випадку за згодою підзахисного);

- немає грошей – підозрюваний, обвинувачений має право на безкоштовну правову допомогу від держави (безкоштовного адвоката);

- всі слідчі дії щодо підзахисного проводяться за участю адвоката;

- адвокат вправі збирати докази;

- адвоката не можуть допитати у справі клієнта;

- документи адвоката по справі підзахисного не можуть бути оглянуті або вилучені;

- підзахисний має право відмовитися від послуг адвоката в будь-який час без пояснення причин, проте статтею 52 КПК України передбачені випадки обов'язкової участі адвоката;

- у одного підозрюваного, обвинуваченого може бути до 5 адвокатів.

Кредо адвокатів нашого бюро - активний захист.

Адвокат у кримінальних справах знайде помилки в діях слідства і використає їх в інтересах клієнта.

Наприклад, нам вдалося звільнити клієнта з-під варти в апеляційному суді, скориставшись помилкою слідства.

Особа стає підозрюваним з моменту повідомлення про підозру, а обвинуваченим - якщо стосовно цієї особи складено обвинувальний акт, який переданий до суду.

Які права має захисник підозрюваного, обвинуваченого? Ті, ж, що і підзахисний, зокрема:

- збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази;

- брати участь у проведенні процесуальних дій, при цьому задавати питання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дій, які обов'язково заносяться до протоколу;

- вимагати проведення процесуальних дій;

- застосовувати технічні засоби фіксації при проведенні процесуальних дій;

- в порядку, передбаченому ст. 221 КПК України знайомитися з матеріалами кримінальної справи (провадження);

- вимагати допиту свідків обвинувачення, а також брати участь у допиті свідків обвинувачення в суді;

-подавати клопотання про зміну або скасування запобіжного заходу підзахисному;

- право на оскарження незаконних дій або рішень, а також бездіяльності;

Крім того, чинний кримінальний процесуальний кодекс України зобов'язує органи державної влади (зокрема органи досудового розслідування) виконувати всі законні вимоги захисника.

Також кримінальний адвокат Київ має право ініціювати слідчі дії, направивши відповідні клопотання слідчому, прокурору, оскаржити відмову слідчого слідчому судді.

Отже, що відбувається, коли правоохоронним органам стає відомо про кримінальне правопорушення? Перш за все, відомості про це зобов'язані протягом 24 годин з моменту отримання інформації внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань. З цього моменту можуть починати проводити слідчі (процесуальні) дії.

Основні етапи кримінального провадження:

- досудове розслідування;

- судове провадження;

- слухання кримінальної справи (провадження) в суді апеляційної інстанції;

- оскарження вироку в касаційній інстанції в Кримінальному касаційному суді Верховного Суду України;

- виконання вироку суду.

На всіх етапах необхідний захист адвоката. Кримінальні справи (провадження) індивідуальні і не буває двох однакових. Можна вивчити весь кодекс напам'ять, але без допомоги адвоката не рекомендуємо залишатися.

Що адвокат у кримінальних справах Київ зробить в першу чергу? Почне з аналізу обставин кримінального провадження, в тому числі ознайомиться з матеріалами досудового розслідування, поспілкується з підозрюваним, розробить тактику захисту, візьме участь при проведенні слідчих дій, активно буде збирати докази, оскаржувати рішення, дії або бездіяльності слідчого, прокурора. Якщо підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, оскаржить в апеляційному суді запобіжний захід. Якщо ж запобіжний захід залишиться в силі - адвокат у кримінальних справах продовжить здійснювати захист і буде відвідувати підозрюваного у слідчому ізоляторі.

Захист в суді це:

- протистояння позиції прокурора;

- своєчасний збір і подача доказів;

- подача клопотань про звільнення підзахисного від кримінальної відповідальності, про виклик і допит свідків захисту чи обвинувачення, про витребування речей або документів, про застосування, скасування чи зміну способів забезпечення кримінального провадження (наприклад, арешт майна), проведення необхідних експертиз та інші;

- підготовка підзахисного до допиту в суді;

- допит свідків обвинувачення, зокрема з метою виявлення неспроможності і неправдивості показань цих свідків;

- в разі необхідності подача заяви про відвід суду;

- оскарження вироку в суді апеляційної інстанції, при необхідності також в суді касаційної інстанції, Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ).

Чим може бути корисний адвокат на стадії виконання вироку?

Адвокат допоможе визначити місце відбування покарання, клопотатиме про умовно-дострокове звільнення; відстрочку виконання вироку; про звільнення від відбування покарання або заміну покарання; зробить все необхідне, щоб домогтися дострокового зняття судимості або заміни покарання порівняно м'яким. Якщо адміністрацією місць позбавлення волі будуть порушуватися права ув'язненого, оскаржить їх дії.

Звертаємо Вашу увагу, що адвокат не має права гарантувати результат, робити це забороняють правила адвокатської етики. Адвокат має право гарантувати тільки якісний захист, сумлінне і професійне надання правничої допомоги. Адвокат може розповісти про практику в подібних кримінальних провадженнях, які він кроки має намір здійснити для захисту. При цьому гонорар адвоката жодним чином не може бути пов'язаний з отриманим результатом. Навіть якщо для клієнта настане негативний результат, він не має права вимагати повернення гонорару, якщо адвокат здійснив всі необхідні процесуальні дії для захисту клієнта. Гонорар - це плата за правничу допомогу, а не за результат. І

Важливо! Адвокат також має право відмовитися від здійснення захисту, якщо:

- існують обставини, через які виключено його участь у кримінальному провадженні (наприклад, якщо такий захист суперечить інтересам особи, якій адвокат надавав або надає допомогу);

- позиція адвоката щодо захисту не збігається з позицією підзахисного;

- в разі, якщо підзахисний навмисно не виконує умови договору, укладеного з адвокатом;

- коли підзахисний не дотримується рекомендацій адвоката;

- якщо у адвоката відсутня достатня кваліфікація, щоб надати якісну правову допомогу у справі.

Також адвокат має право в будь-який час достроково (до завершення виконання доручення клієнта) розірвати договір про правову допомогу в односторонньому порядку на умовах, передбачених договором.

Чому потерпілому теж потрібен адвокат? Тому що адвокат потерпілого допоможе прокурору підтримати обвинувачення і не дасть злочинцеві уникнути покарання, а в разі відмови прокурора від обвинувачення - підтримати обвинувачення в суді в порядку приватного обвинувачення. Адвокат здійснить представництво інтересів потерпілого на досудовому розслідуванні, в суді, допоможе зібрати докази, заявить клопотання, а в разі необхідності - відводи, допоможе дати свідчення в суді, оскаржить бездіяльність або незаконні дії або рішення слідчого, прокурора, а також суду, допоможе скласти цивільний позов, обґрунтувати розмір заподіяного збитку і подати цивільний позов у ​​відповідності до вимог КПК України, в разі доцільності та бажання потерпілого допоможе скласти угоду про примирення. Після винесення вироку отримає і пред'явить до виконавчої служби виконавчий лист, візьме участь у виконавчих діях.

Хто може бути потерпілим у кримінальній справі (провадженні)? Потерпілим може бути як фізична, так і юридична особа, якій кримінальним правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду. Фізичній особі також може бути завдано фізичної і моральної шкоди. Як тільки особа визнана потерпілою, вона відразу може користуватися всіма правами і нести обов'язки відповідно до ст. 56-57 КПК України.

І, нарешті, кілька слів про цивільного позивача і необхідності надання йому послуг адвоката.

Адвокат допоможе скласти позовну заяву і зібрати докази, що підтверджують його обґрунтованість, допитає обвинуваченого в частині цивільного позову, оскаржить вирок суду в тій же частині.


Якщо потрібна допомога адвокат Київ, ТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ

 

+38 067 48 46 44 2

Пішить: main@lawfirm-pryadko.com 

Приїжджайте:

м. Київ, вул. Дмитрівська 18/24, 8 поверх, офіс 4

м. Харків, вул. 50- річчя СРСР, буд. 239

Ціни на послуги адвоката у кримінальних справах Ви можете побачити в кожній послузі.