Податкові спори

Будь-який бізнес в Україні стикався з діями податкових органів, які ведуть за собою виникнення податкових спорів.

За допомогою адвоката з податкових спорів  можна уникнути багатьох проблем, пов'язаних з податками. Наприклад, своєчасно отримана консультація з питань оподаткування, підготовка договорів, які відповідають вимогам податкового законодавства, грамотний супровід податкової перевірки виключить або зменшить можливі негативні наслідки податкової перевірки.

На жаль, навіть дуже обачне поведінку платника податків не захищає від необґрунтованих претензій з боку податкових органів.

Так, в практиці нашого адвокатського об’єднання клієнти найчастіше звертаються до адвоката з податкових спорів з наступних питань:

- Донарахування податкових зобов'язань внаслідок взаємин з підприємствами, які податкові вважають фіктивними, або в результаті визнання угод безтоварними, нікчемними і т.і .;

- Відмови в реєстрації податкових накладних;

- Відмови в реєстрації платником ПДВ;

- Стягнення податкового боргу;

- Прийняття податковими органами незаконного рішення про арешт активів платника податків;

При цьому дуже часто податкова інспекція  трактує законодавство на свою користь.

Існує два шляхи оскарження дій податкової - це оскарження до вищого органу (так зване адміністративне оскарження) і звернення до суду.

Адвокат з податкових спорів нашого об’єднання, використовуючи всі можливі методи, допоможе в попередженні та вирішенні податкових спорів, в тому числі:

- Проконсультує з питань оподаткування, оцінить податкові ризики;

- Оскаржить рішення податкової про проведення позапланової перевірки;

- Підготує керівників підприємства та інших працівників до проведення податкової перевірки;

- Надасть правову допомогу в ході податкової перевірки, з оцінкою дій податківців і посприяє зменшенню ризиків необґрунтованих висновків в акті перевірки, допоможе знайти компроміс;

- В разі залучення адвоката вже після проведення перевірки та отримання рішення проаналізує акт перевірки, документи клієнта, рішення з метою встановлення законності і обґрунтованості рішення податкової;

- Підготує заперечення на акт перевірки (дуже важливо не пропустити цей етап в податковому спорі);

- Подасть скаргу на незаконні дії податківців;

- Через суд допоможе визнати недійсними і скасувати податкові повідомлення-рішення;

- Здійснить оскарження рішень податкової у разі донарахування зобов'язань з податку на прибуток, ПДВ та іншим;

- Підготує адміністративний позов, або відгук на позов податкової;

- Оскаржить бездіяльність податкової (наприклад, є наслiдком ухилення від повернення надміру сплачених податків);

- Надасть юридичні послуги з оскарження рішення податкової в разі залучення платника податків до відповідальності, накладення фінансових санкцій, а також притягнення до адміністративної відповідальності;

- Здійснить супровід податкового спору в усіх інстанціях (у разі потреби), для чого підготує аргументовану апеляційну або касаційну скаргу;

- В процесі розгляду справи в суді підготує необхідні клопотання, наприклад, про витребування доказів, допит свідків, про залучення до матеріалів справи нових доказів, у разі потреби підготує клопотання про поновлення пропущеного строку для звернення до суду або подасть заяви про відвід судді, оскаржує незаконні дії судді;

- Захистить керівника в разі притягнення до кримінальної відповідальності (пов'язаної з ухиленням від сплати податків).

З цінами на послуги адвоката з податкових спорів ви можете ознайомитися тут:

Прайс на послуги:
Податкові суперечки
Послуга Ціна (грн)
 Консультація  Від 7 500,00
 Аналіз документів 300,00 за 1 стор. 
 Підготовка позовної заяви (заперечень на позов, відповіді на заперечення)  Від 30 000,00
 Ведення справи в суді першої інстанції   Від 70 000,00
 Участь в одному судовому засіданні (якщо справа не ведеться в повному обсязі)   Від 8 000,00
 Складання апеляційної скарги (заперечення на апеляційну скаргу)   Від 30 000,00
 Участь в одному судовому засіданні в суді апеляційної інстанції (якщо справа не ведеться в повному обсязі) Від 10 000,00 
 Ведення справи в суді апеляційної інстанції Від 60 000,00 
 Складання касаційної скарги (заперечення на касаційну скаргу)  Від 40 000,00 
 Ведення справи в суді касаційної інстанції  Від 70 000,00 
 Підготовка співробітників до перевірки, обшуку, тощо  Від 20 000,00
 Підготовка заперечень на акт перевірки  Від 30 000,00 
 Представництво інтересів в податкових органах, участь у перевірці 
4 200,00 - 1 година
Запорукою загального успіху у вирішенні податкового спору є: надання податковому адвокату всіх необхідних документів і даних для проведення системного аналізу ситуації, що склалася, прийняття обґрунтованого рішення про застосування або відмову в застосуванні процедури адміністративного оскарження, перш ніж звертатися до суду аналіз останньої судової практики по аналогічних справах.
Коли Вам потрібна допомога адвоката з податкових спорів телефонуйте:

+380674846442 Viber +380952943232 Whatsapp, Telegram

Пишіть: main@lawfirm-pryadko.com 


ВАЖЛИВО!
У разі проведення планової перевірки провести підготовку до її проведення, в тому числі зробити аналіз документів, проінструктувати персонал, мати журнал проведення перевірок, вибрати податкового адвоката, підготувати тактику спілкування з податковими інспекторами. 
Оскаржити можна дії, бездіяльність, а також рішення податкових органів.
Протягом п'яти днів з моменту отримання акту перевірки рекомендуємо підготувати і вручити податкової заперечення на акт.
Податкові спори  починаються з процедури адміністративного оскарження.
Скарга повинна бути подана не пізніше десяти днів (календарних) з моменту отримання податкового повідомлення-рішення в податкову вищого рівня. В такий же термін подається скарга на результати розгляду первинної скарги.
Вимоги до скарги: скарга подається в письмовій формі, повинна бути підписана уповноваженою особою платника податків, бажано до неї докласти завірені належним чином докази (документи на підтвердження аргументів, викладених у скарзі, розрахунки).
Саме податкові органи повинні довести, що будь-який донарахування зроблено правомірно. Необхідно одночасно з поданням скарги письмово повідомити контролюючий орган, який прийняв рішення,  про те, що розпочато процедуру оскарження.
У період оскарження рішення всі донарахування та санкції вважаються неузгодженими, скарга зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань. Податкова вищого рівня зобов'язана розглянути скаргу платника податків не пізніше двадцяти календарних днів. У деяких випадках керівник відповідного підрозділу податкової може продовжити терміни проведення перевірки.
Результати розгляду скарги направляються податкової заявнику поштою з повідомленням про вручення або надаються йому під розписку. Якщо в зазначений термін не була спрямована відповідь платнику податків, скарга є задоволеною.
З огляду на положення Податкового Кодексу України про те, що в разі проведення адміністративного оскарження, платник податків має право протягом місяця після закінчення цієї процедури звернутися до суду, в деяких випадках, особливо коли просто потрібно виграти час, бажано спочатку провести всю процедуру адміністративного оскарження, а вже потім звертатися в суд.
У разі, якщо до подання позовної заяви проводилася процедура адміністративного оскарження, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу про нарахування грошового зобов'язання протягом місяця, що настає за днем ​​закінчення процедури адміністративного оскарження відповідно до пункту 56.17 ПКУ.
Тепер про суд. Рекомендуємо звертатися до суду не пізніше одного місяця з моменту отримання рішення податкової інспекції, не дивлячись на те, що КАСУ встановлює термін шість місяців. Справи з податкових спорів розглядаються в адміністративних судах в порядку, передбаченому КАСУ.
Дуже часто за результатами податкових перевірок відкриваються кримінальні провадження за фактом ухилення від сплати податків. Якщо платник податків оскаржує рішення податкової, то до закінчення процедури оскарження посадові особи не можуть бути повідомлені про підозру у вчиненні кримінального злочину за фактом ухилення від сплати податків.