Як адвокату ефективно захистити підприємство при перевірках

Як адвокату ефективно захистити підприємство при перевірках

Адвокати Олена Радтке та Сергій Максимчук прийняли участь у заході з підвищення кваліфікації по темі "Адвокатський супровід суб’єктів господарювання під час здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення"

Ми вже неодноразово піднімали питання поведінки посадових осіб підприємства при перевірках інспекції з питань праці. Необхідно відзначити, що необхідно розрізняти інспекційні відвідування з метою інформування та інспекційні відвідування з метою перевірки. 

На сьогодні планується відвідати близько 190 тисяч суб'єктів господарювання з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства з питань оформлення трудових відносин, моніторингу стану його дотримання. 

Рекомендуємо уважно вивчати повноваження перевіряючих, оскільки необгрунтована відмова в інспекційному відвідуванні це може спричинити в подальшому серйозні штрафи. 

Також зверніть увагу на наявність у вас на підприємстві платників аліментів, оскільки якщо, стягувач аліментів підніме питання про те, що заробітна плата платника аліментів занижена, то це також може стати підставою для проведення перевірки.

Основним нормативним актом у цьому питанні є Постанова КМУ від 21.08.2019 року № 823 "Деякі питання здійснення державного нагляду і контролю за дотриманням законодавства у праці"