Нове в банкрутстві

Нове в банкрутстві

В Україні планується прийняти Кодекс з процедур банкрутства.  Проект Кодексу прийнятий за основу Постановою ВРУ 20.03.2018р. №2355-VIII. Чи втілиться ця ідея у життя в найближчий час та як це буде працювати?

  За пояснювальною запискою до проекту Кодексу, його прийняття націлене на забезпечення легкості ведення бізнесу в Україні, підвищення ефективності процедур банкрутства та покращення привабливості інвестиційного ринку. Його представлено у двох книгах «Корпоративне банкрутство» та «Відновлення платоспроможності фізичної особи».

 Щодо корпоративного банкрутства запроваджуються нові процесуальні інструменти у процедурах банкрутства, зокрема надається можливість забезпеченим кредиторам ініціювати справу про банкрутство, забезпечується право участі кредиторів у виборі арбітражного керуючого, продаж майна банкрутів виключно на електронному аукціоні та інші.

 Цікавим нововведенням виступає пропозиція запровадити окрему систему регулювання   відновлення платоспроможності фізичних осіб. Справи про банкрутство фізичних осіб за проектом Кодексу розглядатимуться  господарським судом за місцем проживання фізичної особи, крім того встановлюється порядок досудового врегулювання банкрутства фізичної особи. Передбачається дві судові процедури для фізособи  - реструктуризація боргів боржника і задоволення вимог кредиторів, а також можливість укладення мирової угоди в суді.

         Тож, слідкуємо за ходом розгляду законопроекту та аналізуємо після прийняття та опублікування Кодексу.