
Ніяких відтермінувань щодо обов’язкового впровадження РРО (реєстраторів розрахункових операцій, в побуті – касових апаратів), більше не буде. З 1-го січня поточного року усім підприємцям, які зобов’язані користуватися РРО, потрібно зважати на можливість призначення контролюючими органами стосовно них штрафних санкцій у разі виявлення порушень.
Єдине, що може «підсолодити гірку пігулку» для ФОПів – тобто вимогу застосування РРО – це обіцянки парламентарів скасувати штрафи за порушення до кінця 2022 за умови встановлення РРО чи ПРРО до 1 лютого 2022. На розгляд Верховної Ради 26 січня був винесений законопроект відповідного змісту.
Що робити?
Натомість підприємцям вже зараз потрібно чітко розуміти, на яких підставах та в якому розмірі їх можуть оштрафувати за порушення, пов’язані з використанням касових апаратів. Як орієнтир варто використовувати статтю 17 закону №265/95-ВР «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування, послуг» від 6 липня 1995.
До відома! Як довідковий матеріал з питань визначення поняття розрахункових операцій (РО) й використання РРО пропонуємо нашу статтю «Застосування РРО: характеристика та нові правила»
За що й у якому розмірі передбачаються штрафи?
- За виявлення під час перевірки господарюючого суб’єкта контролюючим органом наступних фактів:
- непроведення РО через РРО;
- здійснення РО з використанням РРО, проте не на всю суму вартості товарів чи послуг;
- невидача розрахункового документа (чека, квитанції таке інше) у паперовій або e-формі.
Штраф за правопорушення, вчинене перший раз – 100% вартості товарів/ послуг, реалізованих з порушенням, за кожне наступне – 150%. - Спотворення інформації щодо проведених РО чи невикористання контрольної стрічки – 30 НМДГ (510 грн).
- Порушення програмування щодо найменувань підакцизних товарів, зазначення коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни й обліку кількості – 300 НМДГ (5100 грн).
- Використання реєстратора, в конструкцію чи програмне забезпечення якого внесені несанкціоновані зміни – 300 НМДГ (5100).
- Неподання звітів, пов'язаних із касовими апаратами/ фіскальних звітних чеків, до контролюючих органів – 30 НМДГ (510 грн).