До уваги військових пенсіонерів!

До уваги військових пенсіонерів!

Верховний Суд прийняв 13 березня 2019 року рішення в зразковому справі № 240/6263/18 щодо підстав для перерахунку військової пенсії в зв'язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Суд вирішив, що при перерахунку пенсій військовослужбовцям повинні враховувати тільки розмір окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.Всі інші види грошового забезпечення не враховуються при перерахунку, беручи до уваги положення постанови КМУ № 103.

Верховний Суд вказав, що Кабінет Міністрів України має право встановлювати умови, порядок і розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Держбюджету, в зв'язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців відповідно до статті 63 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб "від 9 квітня 1992 року і до пунктів 2, 3 статті 116 Конституції України.

Тому всі типові справи будуть вирішуватися як в цій справі, до тих пір, докине зміниться порядок проведення перерахунку пенсій військовим пенсіонерам.