Статті з розбором актуальних питань

Застосування РРО: характеристика та нові правила
Застосування РРО: характеристика та нові правила Минулий рік позначився значним спротивом підприємців з приводу введення вимоги обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), так званих касових апаратів. Проте з 1 січня 2022-го вимога вже діє, а за її недотримання передбачені санкції від податківців. З огляду на це варто чітко розібратися, кого саме стосується обов’язок застосування РРО, що конкретно потрібно зробити в першу чергу підприємцям.    
22.01.2022
Комментарии: 0 Подробнее
Тест ділової мети: що змінюється у 2022-му році?
Тест ділової мети: що змінюється у 2022-му році? У розумінні чинного податкового законодавства «ділова мета» – це намір суб’єкта господарювання отримати економічний ефект від своєї діяльності (пп.14.1.231 Податкового кодексу України, ПКУ). Концепція ділової мети в правовий обіг в Україні була введена ще 2010-го, проте з часом зазнавала певних змін у тлумаченні.
20.01.2022
Комментарии: 0 Подробнее
Як отримати компенсацію за житло, зруйноване на Донбасі?
Як отримати компенсацію за житло, зруйноване на Донбасі? Від початку 2021-го працює механізм надання грошової компенсації власникам житла, яке було зруйноване після 14 квітня 2014-го. 9 грудня поточного року Кабмін ухвалив постанову, якою удосконалив цей правовий механізм. Зокрема – додані можливості отримання компенсації у разі, якщо житло було відбудоване.
13.12.2021
Комментарии: 0 Подробнее
Бюро економічної безпеки - БЕБ: на старт, увага, руш…
Бюро економічної безпеки - БЕБ: на старт, увага, руш… «До старту БЕБ лишилося кілька днів» – такі заголовки з’являлися на шпальтах вельми авторитетних інтернет-видань ще в вересні. Проте 22 вересня 2021 року парламент підтримав ініціативу перенесення початку роботи даного органу до кінця листопада. Ба більше – в листопаді ця структура розпочала свою діяльність лише формально, бо для неї лише в останній момент виділили приміщення та оргтехніку.
08.12.2021
Комментарии: 0 Подробнее
Обов'язкова вакцинація – наскільки законна?
Обов'язкова вакцинація – наскільки законна?4 жовтня 2021 року Міністерство охорони здоров'я України видало наказ № 2153 «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням». У багатьох людей виникає питання, чи можливе таке в демократичному суспільстві і чи це не є утиском основних конституційних прав і свобод?
27.10.2021
Комментарии: 0 Подробнее